Filmy, które inspirują do podróży i odkrywania nowych miejsc

Filmy, które zapalają iskrę podróżniczej duszy i odkrywania nowych miejsc

Podróżowanie to dla wielu z nas nieodłączny element życia. Wielu z nas marzy o odwiedzeniu odległych krajów i odkrywaniu niezwykłych miejsc. Często jednak brakuje nam czasu lub środków finansowych, aby spełnić te marzenia. Na szczęście istnieje sposób, aby zapewnić sobie choć częściowo tę przygodę, a mianowicie oglądanie filmów podróżniczych. Filmy te nie tylko dostarczają nam wirtualnej podróży, ale również inspirują do odkrywania nowych miejsc i otwierają nasze oczy na piękno świata. W tym artykule przedstawiamy listę filmów, które doskonale spełniają te zadania i przyniosą Ci niezapomniane chwile pełne inspiracji.

 1. “Podróż do wnętrza ziemi” (Journey to the Center of the Earth, 2008)
  Ten pełen przygód film opowiada historię profesora naukowego, który wyrusza w podróż do wnętrza Ziemi w poszukiwaniu swojego zaginionego brata. Filme ten nie tylko zapewnia emocjonujące momenty, ale również ukazuje piękno różnych zakątków naszej planety – od tajemniczych jaskiń po egzotyczne krajobrazy.

 2. “Podróż na koniec świata” (Into the Wild, 2007)
  Ten film oparty na prawdziwej historii opowiada o młodym człowieku, który porzuca cywilizację i wyrusza w samotną podróż przez Alaskę. To historia o wolności, szukaniu prawdziwego sensu życia i odkrywaniu piękna natury. Przyglądając się temu filmowi, obiecujemy, że poczujesz potrzebę ucieczki od codzienności i zapragniesz zobaczyć więcej.

 3. “Podróż z miłością” (Eat Pray Love, 2010)
  To romantyczny film oparty na bestsellerowej książce Elizabeth Gilbert. Opowiada on historię kobiety, która po rozwodzie postanawia wyruszyć w podróż do Włoch, Indii i Indonezji, gdzie znajduje nowe przyjaźnie, miłość i przede wszystkim odnajduje samego siebie. Ten film będzie doskonałym przewodnikiem po różnych kulturach, a także skieruje Twoją uwagę na ważność podróży w celu poznania siebie.

 4. “Podróż na biegun północny” (The Secret Life of Walter Mitty, 2013)
  Film ten opowiada historię zwykłego człowieka, który pracuje w biurze i marzy o przygodach. W końcu postanawia zrealizować swoje marzenia i wyrusza w niesamowitą podróż w poszukiwaniu tajemniczego fotografa. “Podróż na biegun północny” przenosi nas od tętniącego życiem Nowego Jorku, przez dziewicze krajobrazy Islandii, po egzotyczne plaże na Bahamach.

 5. “Podróż dookoła świata w 80 dni” (Around the World in 80 Days, 2004)
  To filmowa adaptacja słynnej powieści Juliusza Verne’a. Historia rozgrywa się w XIX wieku i opowiada o angielskim dżentelmenie, Phileasie Foggu, który postanawia udowodnić, że można objechać świat w zaledwie 80 dni. Wyrusza w niesamowitą podróż pełną przygód, odkrywając przy tym różne kultury i krajobrazy. Ten film będzie doskonałym przewodnikiem po różnych regionach świata.

 6. “Podróż do nieznanego” (The Way, 2010)
  Ten film opowiada historię ojca, który po śmierci swojego syna wyrusza na pielgrzymkę do Santiago de Compostela – słynnego miejsca pielgrzymek w Hiszpanii. To historia o odkrywaniu siebie, nawróceniu, a także odkrywaniu piękna okolicznej przyrody. Film ten porusza głębokie emocje i skłania do refleksji na temat celu podróży i sensu życia.

 7. “Podróż Balonem” (The Aeronauts, 2019)
  Ten film opowiada historię dwójki odważnych naukowców, którzy wznoszą się balonem w powietrze, aby zbadać atmosferę i dokonać niezwykłych odkryć. Przedstawiane w nim ekscytujące podróże i piękne widoki z góry z pewnością zaproszą Cię do odkrycia tego, co czeka na nas poza ścianami naszego codziennego życia.

Podsumowując, filmy podróżnicze są doskonałym sposobem na odkrywanie świata, wirtualne podróże i inspirowanie się do odkrywania nowych miejsc. Niech magiczny świat kina przeniesie Cię w miejsca, o których zawsze marzyłeś i skłoni Cię do spełnienia swoich podróżniczych marzeń! Przygotuj popcorn, usiądź wygodnie i pozwól, by filmy te stały się źródłem inspiracji do odkrywania piękna naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *