Niezwykłe historie z planu filmowego, które zaskoczyły wszystkich

Niezwykłe historie z planu filmowego, które zaskoczyły wszystkich

Na planie filmowym często dochodzi do niezwykłych wydarzeń i historii, które potrafią zaskoczyć zarówno aktorów, jak i resztę załogi. Czasem jednak te niesamowite i nieprzewidywalne sytuacje stają się legendarnymi anegdotami, które żyją w świecie kina. Przedstawiamy kilka najciekawszych i najbardziej zaskakujących historii z planu filmowego.

  1. “Titanic” – niezwykłe zaangażowanie załogi

Podczas kręcenia filmu “Titanic” doszło do niezwykłego zaangażowania ze strony załogi. W jednej ze scen, gdzie pokazane zostały sceny zatonięcia statku, aktorzy i ekipa filmowa musieli pracować w zimnej wodzie przez wiele godzin. Reżyser James Cameron chciał uzyskać jak najwierniejszy efekt, dlatego odmówił podgrzewania wody. Pomimo tego, że wszyscy byli mokrzy i przemarznięci, żaden z nich nie narzekał i trzymał się do końca planu.

  1. “The Shining” – dziwne zdarzenia na planie

Film “The Shining” Stanleya Kubricka jest jednym z najbardziej znanych thrillerów psychologicznych w historii kina. Jednak to, co działo się na planie tego filmu, było równie niezwykłe jak fabuła. Wiele osób twierdziło, że na planie miały miejsce nadprzyrodzone zdarzenia. Świadkowie opisywali dziwne dźwięki, niewyjaśnione przypadki zanikania przedmiotów czy nagłe zmiany temperatury. Niektórzy wierzyli nawet, że film był przeklęty.

  1. “Jurassic Park” – doskonałe aktorstwo dinozaurów

Film “Jurassic Park” Stevena Spielberga był przełomem pod względem animacji komputerowej. Jednak nie wszyscy wiedzą, że niektóre sceny z dinozaurami były efektem doskonałego aktorstwa zwierząt. Zwłaszcza scena, w której T-Rex goni samochód z bohaterami, była prawdziwie niezwykła. Aktorzy, oczywiście w samochodzie, byli zaskoczeni, kiedy naraz z boku filmowego dinozaura wystawiła się głowa żywej surowej kurczaka. Reżyser uznał, że ten spontaniczny moment jest na tyle dobry, że zdecydował się go zachować w filmie.

  1. “The Lord of the Rings” – nieoczekiwane problemy kulinarne

Podczas kręcenia trylogii “Władca Pierścieni” Petera Jacksona, często dochodziło do nieoczekiwanych problemów kulinarncyh. Wielu aktorów cierpiało na alergie pokarmowe, co sprawiało, że często musiano tworzyć dla nich specjalne, niestandardowe posiłki. Jednak najbardziej zaskakujące było to, że jedna z bohaterek filmu – Liv Tyler, która wciela się w postać Arwen, nie jadała mięsa. Z tego powodu na planie musiano przygotowywać dla niej wyłącznie wegetariańskie jedzenie.

  1. “Forrest Gump” – prawdziwy żołnierz w statyście

W filmie “Forrest Gump” Roberta Zemeckisa, pojawił się jeden statysta, który okazał się prawdziwym żołnierzem. W jednej ze scen wojennych, gdzie Forrest Gump bierze udział w bitwie w Wietnamie, przypadek chciał, że jeden z aktorów statystów był kiedyś żołnierzem w tej samej jednostce. Podczas przerwy między ujęciami, statysta opowiedział swoje prawdziwe historie z wojny, co zaskoczyło Toma Hanksa i innych członków obsady.

  1. “Pirates of the Caribbean” – zabawa z aktorami

Seria filmów “Piraci z Karaibów” zyskała ogromną popularność, przede wszystkim dzięki genialnej kreacji Johnny’ego Deppa w roli kapitana Jacka Sparrowa. To, co jednak zadziwia, to fakt, że często podczas kręcenia scen, Depp nie tylko improwizował, ale także zaskakiwał innych aktorów w bardzo oryginalny sposób. Na przykład, w jednej ze scen, kiedy postać Orlando Blooma powinna go uderzyć w twarz, Depp postanowił, że odwróci rolę i nagle to on uderza Blooma. Reakcja Blooma była autentyczna i zaowocowała świetnym ujęciem.

  1. “The Dark Knight” – mroczny żart Heath Ledgera

Film “The Dark Knight” Christophera Nolana przeszedł do historii jako jedno z najlepszych dzieł jeżeli chodzi o filmowe adaptacje komiksów. Jednak na planie doszło do jednego zaskakującego i niebezpiecznego momentu. Podczas jednej ze scen, w której Joker Heatha Ledgera wyskakuje zza opony w furgonie, reżyser nie był świadomy tego, że aktor prawdziwie wyskoczył bez uprzedzenia. Ten niezaplanowany żart Heatha Ledgera zaskoczył wszystkich i dosłownie wzbudził strach w sercach odtwórców pozostałych ról.

Historie z planu filmowego często bywają niezwykłe i nieprzewidywalne. Choć nieraz wiąże się to z problemami czy niebezpieczeństwami, to jednak ostatecznie przyczynia się to do twórczości i magii kina, którą podziwiamy na ekranach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *